Bon Jovi

15. srpna 2007 v 13:51 | Tessyna :) |  Bon Jovi

Bon Jovi

Datum založení: 1983
Členové: Jon Bon Jovi (zpěv)
Richie Sambora (zpěv, kytara)
David Bryan (zpěv, kytara, klávesy)
Hector Tico Torres (zpěv, bicí)
O skupině:V roce 1982 napsal John Bon Jovi skladbu Runaway,která byla brzy hrána v rádiích. Díky tomuto úspěchu podepsal 1.července 1983 smlouvu u společnosti Polygram. Na přání firmy změnil John jméno a z Johna Bongioviho se stal Jon Bon Jovi. Musel teď sestavit novou kapelu. Prvním členem se stal David Bryan,kterého znal z dob Atlantic City Expresway. Vydal se pátrat po newjerseyských barech. Nejdřív přivedl Aleca John Sucha,kterého následoval Tico Torres. Chyběl už jen kytarista. Jon se rozhodl pro svého kamaráda ze školy Davea Sabo. Ten však byl na přání Tica a Aleca nahrazen Richiem Samborou,který mnohem víc do kapely pasoval než Dave Sabo.

Roku 1983 měl tedy Jon Bon Jovi smlouvu,kapelu a $300.000 dluhy,které vynaložil na svou hudební kariéru. První album americké heavyrockové skupiny Bon Jovi,které vyšlo r.1984,bylo tedy napsáno s nutností úspěchu. Bylo to průměrné album s nevelkým úspěchem. Aby album prosadili,vystupovali Bon Jovi jako předkapela Scorpions a Judas Priest. Tato vystoupení byla organizována jejich teprve krátce předtím angažovaným manažerem Docem McGheem.

V roce 1985 vyšlo jejich druhé album,7800° Fahrenheita. To mělo stejně jako předešlé album nevelký úspěch,ale rychle bylo zapomenuto. Přestože nebyla první dvě alba příliš úspěšná,byla důležitá pro hudební rozvoj kapely. Rozvoj,který z ní r.1986 měl přes noc udělat Superstar.

Na podzim 1986 vyšla třetí deska Slippery When Wet,která s hity Livin On a Prayer a You Give Love A Bad Name zaznamenala přesvědčivý úspěch. Kapela se vydala na tour - během pouhých 16ti měsíců odehráli 200 koncertů. Po tour sedli opět do studia a v září 1988 vydali další album New Jersey.

Opět se vydali na tour a byli 17 měsíců "on the road". Po 237 koncertech toho ale měli Jon,Richie,Tico,David a Alec dost. Klima v kapele se zhoršovalo a žádný z úspěšných muzikantů nepociťoval chuť společně zasednout do studia nebo jet na tour. Tak byla kapela r.1990 na dobu neurčitou "poslána k ledu".

V lednu 1992 se kapela znovu sešla,aby nahrála nové studiové album. V kapele došlo však ke změnám. Manažer Doc McGhee byl propuštěn a Richie,Tico,David a Alec obdrželi své vlastní smlouvy u Polygramu a tudíž nebyli dále Jonovi zaměstnanci. V říjnu téhož roku vyšlo album Keep the Faith. Bon Jovi trochu změnili zvuk,album bylo vypilované jako předešlá díla. A ačkoliv počty prodaných kusů zaostala za očekáváním,bylo album úspěšné a kapela pronikla zpět na jevištní světla. Vydali se opět na turné ale vědomě se vyhnuli mamutí tour,jakou měli s albem New Jersey.

Po tomto albu a turné se firma rozhodla vydat Greatest-Hits album. Roku 1994 vydané Cross Road se stalo úspěšným albem,se kterým nikdo nepočítal. S dvěma novými hity Always a I ll be Saturday Night a jejich největšími hity z osmdesátých let ukončila kapela první éru své kariéry. Ve stejném roce se Alec John Such rozhodl z kapely odejít,protože se chtěl zabývat jiným projektem. Do kapely přišel Hugh McDonald.

Albem These Days, vydaným v roce 1995,upevnila skupina svou pozici v hudební branži. These Days bylo album chmurné avšak plné nápadu,v kterém kapela experimentovala a ukazovala své hudební umění. Následné turné po velkých stadionech světa bylo vyprodané. přesto kapela v roce 1996 vyhlásila,že se členové chtějí opět vydat na sólovou dráhu.

Až za pět let šla kapela opět společně do studia. V květnu 2000 vydala hodně očekávané a vysoce úspěšné album Crush. Také první Live-Album One Wild Night(2001) se stalo šlágrem. Kapela udělala skok do nového tisíciletí. Po světovém turné v letech 2000 a 2001 vychází album Bounce. První singl z alba,Everyday,byl většinou fanoušků pozitivně přijat.

V roce 2004 vydává kapela další album Have A Nice Day. První singl z alba nese stejný název, druhým je potom píseň Wherever You Are. Kapela k této příležitosti pořádá turné, kdy na jaře 2006 navštíví i Německo či Rakousko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu..

<*Klikni!!*>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.